Aktualność

21
listopada 2017

33 podmioty wraz z gminami należącymi do Forum Nordy oraz Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego podpisały wspólną umowę na kompleksową dostawę gazu ziemnego na 2018 rok. Grupie zakupowej przewodziła Gdynia. 

 

Na ogłoszony przetarg na dostawę gazu wpłynęło pięć ofert, a wybranym wykonawcą została spółka Hermes Energy Group z siedzibą w Warszawie. Zwycięska oferta wyniosła 8,6 gr/kWh. 

Gdynia wraz z jednostkami z forum NORDA od 2013 r. organizują corocznie wspólne przetargi na zakup energii elektrycznej, dzięki czemu gminy uzyskują ok. 50 proc. oszczędności. W 2015 r. ogłoszono również po raz pierwszy wspólny przetarg na dostawę gazu ziemnego na rok 2016. 

Do grupy zakupowej na dostawę gazu przystąpiły:

Gmina Miasta Gdynia, Gmina Miasta Gdańsk, Gmina Chmielno, Gmina Miasto Reda, Gmina Miejska Pruszcz Gdański, Gmina Miejska Rumia, Gmina Pruszcz Gdański, Gmina Subkowy, Gmina Szemud, Gmina Tczew, Gmina Wejherowo, Gmina Żukowo, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku, Gdański Archipelag Kultury, Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., „Eksplorator” Sp. z o.o. w Pruszczu Gdańskim, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Gdyni, Ośrodek Kultury, Sportu Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. Dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie Sp. z o.o., Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku, SPZOZ Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o., Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. w Gdyni, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku, Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku.